ALLA KOMMANDE EVENEMANG

Abishek Upmanyu - Toxic

15/06 19:00 - 21:00
15 jun
Folk Lab - Öppna event

Sommarlov

17/06 till 26/07 12:00 - 17:00
Sommarlov
Folk Lab - Öppna event

Vi är Botkyrka

25/08 12:00 - 16:00
25 aug
Folk Lab - Kurser

Grundkurser 3D Printing (4 tillfällen) 8-14 år

02/09 16:00 - 17:30
Grundkurser 3D Printing (4 tillfällen) 8-14 år
Folk Lab - Kurser

Grundkurser 3D Printing (4 tillfällen) 15-24 år

02/09 17:30 - 19:00
Grundkurser 3D Printing (4 tillfällen) 15-24 år
Folk Lab - Kurser

Grundkurs Vinylskärare (4 tillfällen) 8-14 år

03/09 16:00 - 17:30
Grundkurs Vinylskärare (4 tillfällen) 8-14 år
Folk Lab - Kurser

Grundkurs Vinylskärare (4 tillfällen) 15-24 år

03/09 17:30 - 19:00
Grundkurs Vinylskärare (4 tillfällen) 15-24 år
Folk Lab - Kurser

Min Robot (4 tillfällen) 8-14 år

05/09 16:00 - 17:30
Min Robot (4 tillfällen) 8-14 år
Folk Lab - Kurser

Grundkurs Laserskärare (4 tillfällen) 15-24 år

05/09 17:30 - 19:00
Grundkurs Laserskärare (4 tillfällen) 15-24 år
Folk Lab - Kurser

Elektronik grund (4 tillfällen) 8-14 år

06/09 16:00 - 17:30
Elektronik grund (4 tillfällen) 8-14 år
Folk Lab - Kurser

Föreningskunskap (6 tillfällen) 15-24 år

06/09 17:30 - 19:00
Föreningskunskap (6 tillfällen) 15-24 år
EFTERMIDDAGSDANS

JIVE

10/09 14:00 - 17:30
JIVE
Tisdagsdans

MICKE AHLGRENS

17/09 19:00 - 22:30
MICKE AHLGRENS
Fredagsdans

SANNEX

20/09 till 21/09 20:00 - 00:00
SANNEX
EFTERMIDDAGSDANS

SOUNDERS

24/09 14:00 - 17:30
SOUNDERS
Tisdagsdans

STREAPLERS

01/10 19:00 - 22:30
STREAPLERS
Fredagsdans

BLENDER

04/10 till 05/10 20:00 - 00:00
BLENDER
EFTERMIDDAGSDANS

SANDINS

08/10 14:00 - 17:30
SANDINS
Tisdagsdans

MARTINEZ

15/10 19:00 - 22:30
MARTINEZ
Fredagsdans

XPLAYS

18/10 till 19/10 20:00 - 00:00
XPLAYS
EFTERMIDDAGSDANS

BOB STEVENS

22/10 14:00 - 17:30
BOB STEVENS
Folk Lab - Öppna event

Höstlov

28/10 till 01/11 12:00 - 15:00
Höstlov
Tisdagsdans

DONNEZ

29/10 19:00 - 22:30
DONNEZ
Fredagsdans

CALLINAZ

01/11 till 02/11 20:00 - 00:00
CALLINAZ
EFTERMIDDAGSDANS

ENGDAHLS

05/11 14:00 - 17:30
ENGDAHLS
Tisdagsdans

MICKE AHLGRENS

12/11 19:00 - 22:30
MICKE AHLGRENS
Fredagsdans

PHs

15/11 till 16/11 20:00 - 00:00
PHs
EFTERMIDDAGSDANS

FERNANDOZ

19/11 14:00 - 17:30
FERNANDOZ
Tisdagsdans

BLACK JACK

26/11 19:00 - 22:30
BLACK JACK
Fredagsdans

ALLSTARS

29/11 till 30/11 20:00 - 00:00
ALLSTARS
EFTERMIDDAGSDANS

MATZ BLADHS

03/12 14:00 - 17:30
MATZ BLADHS
Tisdagsdans

KJELLEZ

10/12 19:00 - 22:30
KJELLEZ
Fredagsdans

CASANOVAS

13/12 till 14/12 20:00 - 00:00
CASANOVAS
EFTERMIDDAGSDANS

HOLIDAYS

17/12 14:00 - 17:30
HOLIDAYS